نفرین بر صهیونیسم

ذکر تعجیل فرج رمز نجات بشر است مابرآنیم که این ذکر جهانی بشود

چهارشنبه 27 بهمن‌ماه سال 1389 ساعت 09:15 ب.ظ

نمادشناسی رسانه های منافقین جدید(سبزهای اموی)

 این مطلب توسط برادر عزیز جناب آقای محمود آرامش نوشته شده : 

یکی از مشکلات «جنبش سبز» این بود که حد و مرزی نداشت، یعنی همه معترضان اجازه داشتند واردش شوند و خود را یکی از اعضای این جنبش معرفی کنند. رسانه های این جنبش هم از این تنوع و پراکندگی آرا حمایت کامل می کردند و به تریبون این افراد و گروهها تبدیل شده بودند. متن حاضر تلاش می کند با نشان دادن تبلور نمادهای گروههای مختلف، نفوذ جریانهای مختلف و حتی متعارض را در بدنه جنبش به طور مستند نشان دهد

*وابستگی به فراماسونری؟*
شاید مشهورترین نمادهای منتشر شده توسط سایت جرس، (یا همان جنبش راه سبز، اطاق فکر جنبش سبز مستقر در لندن)، نماد چشم جهان بین است که از نمادهای مشهور فراماسونرها می باشد و آمدن آن در پوستری که به مناسبت ماه محرم منتشر شده است اصلاً تصادفی به نظر نمی رسد.
 چشم جهان بین، از نمادهای فراماسونری :دولت «سبز ملی»، یا «هم شرقی هم غربی»؟
به یاد داریم که یکی از شعارهای 13 آبان سال گذشته این بود که «سفارت روسیه، لانه جاسوسیه». چنین شعاری از جانب هواداران جنبش سبز از این جهت بود که به زعم آنها، دولت آقای احمدی نژاد در کنار مبارزه با ابرقدرت غرب، روابط خوبی با روسیه برقرار کرده بوده است. البته با توجه به موضع گیری های شدید اللحن آقای احمدی نژاد در برابر روسیه در ماههای اخیر، این شعار این روزها بی معنا به نظر می رسد. اما با توجه به اینکه جنبش سبز همواره به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم، دولت را به وابستگی به شرق متهم می کند، بد نیست نگاهی داشته باشیم به استفاده از نمادهای کمونیستی - سوسیالیستی در رسانه های جنبش سبزبه عنوان مثال، این تصویر سایت جرس به مناسبت 16 آذر 1388، کاملاً گویاست:


ملاحظه می کنید که از نماد مشت گره کرده چپ استفاده شده است، که نماد جنبش های چپ گرا، مارکسیستی و کمونیستی است. به عنوان مثال تصاویر زیر را ببینید

نماد بین المللی سوسیالیسم

نماد حزب سوسیالیست مالزی : نماد جنبش کمونیستی کارگران در امریکا در دهه شصت :


همچنین، رنگ قرمز که نماد کمونیسم است (البته به شکل خون) در بالای این تصویر و همین طور در جوهر خودنویس به کار رفته است.

 

البته ماجرا وقتی جالب می شود که در پوسترهای دیگر جنبش سبز، از نمادهای امپریالیستی - آمریکایی استفاده می شود. این پوستر را ملاحظه کنید که هم در سایت «کلمه» و هم در سایت «جرس» استفاده شده است

این تصویر، از عکس مشهوری به نام «برافراشتن پرچم در ایوو جیما» اقتباس شده است که نماد کشورگشایی های امریکاست. استفاده از این عکس در حالی که به جای پرچم امریکا از «مداد» استفاده شده است و سربازان امریکایی سبز پوشیده اند، چه معنایی می تواند داشته باشد؟

 

عکس اصلی :


مجسمه ای که از روی این عکس ساخته شده است :تنها سؤالی که باقی می ماند آن است که سران این جنبش چگونه هنوز هم خود را پیرو خط امام و رهرو راه شهدا معرفی می کنند!؟نظرات (3)
+ دانیال http://d.blogsky.com
عجب مطلب عبرت انگیزی !!!
حتما مطالعه بیشتری خواهم کرد
واقعا ممنون
پنج‌شنبه 28 بهمن‌ماه سال 1389 ساعت 09:13 ب.ظ
امتیاز: 0 0
+ افرام
چرا این نمادهای صهیون و اطلاعات فراوانی که امروزه تو چند تا cd و اینترنت میشه دید به صورت یه برنامه کامل همراه با کلی تبلیغات از صدا و سیما پخش نمیشه.
اینطوری آگاهیه زیادی به عموم نسبت به موضوعات پیرامونشون داده میشه؟
خدا به همراه و نگهدارتون
سه‌شنبه 13 اردیبهشت‌ماه سال 1390 ساعت 01:47 ب.ظ
امتیاز: 0 0
پاسخ:
اگر گردانندگان صداوسیما کاملاً یکدست بودند میشد ولی...
+ دانشجو
دم شما گرم خیلی جالب بود
جمعه 26 اسفند‌ماه سال 1390 ساعت 09:05 ق.ظ
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک : عدم نمایش ایمیل بعد از درج
وب/وبلاگ :